Fragmenty nauczania pastora Roberta Morrisa o ponad 50 precyzyjnych proroctwach w Biblii dotyczących Jezusa Chrystusa

Fragmenty nauczania pastora Roberta Morrisa o ponad 50 precyzyjnych proroctwach w Biblii dotyczących Jezusa Chrystusa
Przeczytasz to w: 9.59 mintues

Fragmenty nauczania pastora Roberta Morrisa o ponad 50 precyzyjnych proroctwach w Biblii dotyczących Jezusa Chrystusa

Pozwólcie, że coś wam powiem łatwo byłoby dowieść, że w Biblii jest nieprawda. Byłaby mowa o mieście, które nigdy nie istniało, albo o mieście, które znajdowało się 100 mil od drugiego. Podczas gdy dzieliło je 20 mil łatwo to zafałszować. Ale nie da rady. Biblia to 66 ksiąg. Zapisanych przez 40 osób.
Na przestrzeni 1,5 tysiąca lat. A zawiera wątek wspólny dla całości. To absolutnie niesamowite Biblię zaczęto pisać gdzieś w połowie czternastego wieku przed naszą erą. I tak do późnego pierwszego wieku naszej ery. Ponad 1500 lat.
40 różnych autorów, 1,5 tysiąca lat. I 66 ksiąg 39 Starego Testamentu i 27 nowego. To, że to Wszystko się ze sobą zgadza, to cud. To cud. To cud, że Biblię pisało 40 ludzi przez ponad 1500 lat, a ma wspólny wątek to o czymś świadczy. No i proroctwa są niesamowite i się wypełniły. Izajasz i Micheasz pisali 700 lat przed narodzinami Jezusa.
Izajasz napisał o narodzeniu z Dziewicy, a Micheasz 700 lat wcześniej nazwał miasto, w którym Jezus się urodził.

Dawid.

Dawid pisał o Ukrzyżowaniu 1000 lat przed Ukrzyżowaniem Jezusa. A 500 lat przed jakimkolwiek ukrzyżowaniem. Pierwsza osoba, o której wiemy, że została ukrzyżowana, została ukrzyżowana w 497 roku przed Chrystusem, a Dawid pisze o ukrzyżowaniu 1000 lat przed Chrystusem i opisuje je, a Izajasz też o nim wspomina. Niesamowite, a to tylko niektóre z pism mesjańskich. Podam przykład, który może nie wszyscy znają.

Daniel pisze 500 lat przed Chrystusem i pisze o Imperium. O wielkim królestwie, która dominuje nad światem, a które nagle zostaje odcięte, odcięte. Potem dzieli się na 4 królestwa. Te 4 dzielą się na 2, a później te 2 łączą się w jedno i przychodzi Mesjasz. Daniel pisze to 500 lat przed Jezusem. 300 lat przed naszą erą mamy imperium Aleksandra Wielkiego, które dominowało nad światem. Aleksander zginął w wieku 32 lat, nagle odcięty. A jego imperium podzielono między jego 4 generałów. Powstały z niego 4 królestwa. Z tych 4 powstały 2: państwo Seleucydów i Ptolemeuszy, a te 2 stały się jednym imperium: Imperium Rzymskim, a potem urodził się Jezus. Proszę mi to wytłumaczyć. To nie do wiary. Jak dokładna jest Biblia? Ludzie pytają, skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?

Odwrócę to pytanie, skąd wiadomo, że nie mówi prawdy?

Pozwólcie, że coś wam powiem. Łatwo byłoby dowieść, że w Biblii jest nieprawda. Byłaby mowa o mieście, które nigdy nie istniało, albo o mieście, które znajdowało się 100 mil od drugiego, podczas gdy dzieliło je 20 mil łatwo to zafałszować. Ale nie da rady.
Dr Bruce Metzger z Seminarium Teologicznego w Princeton stwierdził po przeanalizowaniu 20.000 wersów Nowego Testamentu każdy badacz może z pewnością stwierdzić, że 99,6% Biblii potwierdzają inne dokumenty historyczne. Wiadomo, trzeba zrozumieć, że historia potwierdza to, co jest w Biblii i inne dokumenty historyczne potwierdzają to, co napisano w Biblii. To niezwykłe, o to mi tu chodzi, to niezwykłe 2.000 lat od przyjścia Chrystusa 3,5 tysiąca lat od rozpoczęcia pisania Biblii i żadnej innej księgi nie przebadano bardziej, ani bardziej nie sprawdzano, a zawsze okazywała się mówić prawdę. Zawsze.

Nie da się jej podrobić. Po prostu.

Francuski filozof Wolter, który zmarł pod koniec XVIII wieku powiedział za 100 lat Biblia popadnie w zapomnienie. No dobrze, Wolter dawno nie żyje, a jego dom jest własnością Francuskiego Towarzystwa Biblijnego. No szanse matematyczne na to, że 66 ksiąg pisanych przez 40 autorów w ciągu 1,5 tysiąca lat będzie tak spójnych, jak te, są astronomicznie małe.
Są dr Piter Szefer, emerytowany profesor nauk ścisłych na Uniwersytecie w Edmonton. Postanowił przeprowadzić badanie. Uzyskał na nie zgodę. W badaniu brało udział 12 klas uczniów, czyli ponad 600 studentów. Postanowili policzyć szanse matematyczne proroctw Mesjańskich.

————-

Zmiany profesor najpierw wziął na warsztat jedno, to znaczy to, że Mesjasz przyszedł na świat w Betlejem, wzięli oni pod uwagę ówczesną populację, Betlejem i populację na świecie. Szanse Jezusa na narodziny w Betlejem wynosiły jeden do 300.000. Taki miał szansę 1 X 300000, ale po tym wyliczeniu jedna osoba powiedziała, zapomnieliśmy uwzględnić w naszym badaniu fakt, że Jezus w ogóle nie mieszkał w Betlejem. Jakie były szanse, że Jezus urodził się w mieście, w którym nie mieszka i że odbędzie się spis ludności, który spowoduje, że jego rodzice będą podróżować dokładnie wtedy, gdy matka będzie w dziewiątym miesiącu ciąży i że urodzi syna w mieście, w którym micheasza napisał 700 lat wcześniej, że się urodzi? Mesjańskich jest około 54. Różne wersje. Niektórzy mówią, że jest ich 300. Najlepiej mówić, że jest ponad 50 proroctw i ponad 300 odniesień z teologicznego punktu widzenia. Tak jest to najlepiej to określić, ale mamy 54 proroctwa mesjańskie, więc badacze powiedzieli nie damy rady obliczyć prawdopodobieństwa wszystkich. Tak przy okazji i Jezus wypełnił je wszystkie, więc postanowili wziąć 8 proroctw mesjańskich, które znajdują potwierdzenie w ówczesnych dokumentach historycznych, a Biblii nie brali pod uwagę, jak na przykład Jezus.
Urodził się w Betlejem. Rzym zlecił spis powszechny Jezus umarł na krzyżu i tak dalej mamy 8 proroctw mesjańskich, które historia mówi, że Jezus wypełnił. Badacze postanowili więc sprawdzić, jakie jest prawdopodobieństwo, że jedna osoba mogłaby wypełnić te 8 Proust. Zrobili obliczenia matematyczne. Tak na marginesie wysłali swoje wyniki do amerykańskiego stowarzyszenia naukowego. Zweryfikowali swoje obliczenia jako godne zaufania i spełniające wymogi naukowe. Naj.
I o to, co im wyszło matematyczne prawdopodobieństwo, że Jezus spełnił po prostu 8 nie 54, choć spełnił 54, ale 8 proroctw, o których historia mówi, że spełnił. Były jak jeden do 10 do potęgi siedemnastej. Innymi słowy to jedynka i 18 zer albo dziesiątka i 17 zer. To 10 do potęgi siedemnastej dziesiątka i 17 zer albo jedynka i 18 zer takie były szanse. Trudno to sobie wyobrazić i zastanawiali się, jaki dać przykład powiedzieli tak, jeśli weźmiesz srebrne monety. I ułożysz je jedna przy drugiej w stanie teksas.
Oczywiście, że powiedzieli, że w Teksasie, bo to najlepszy stan. Nie wiem, czy słyszeliście o hodowcy bydła z Teksasu, który próbował wytłumaczyć, jak duże jest jego ranczo. Drugiemu hodowcy z północy kraju, a tamten nie mógł tego zrozumieć. Teksańczyk nie wiedział już, jak to wyjaśnić i w końcu powiedział, może tak jak rano wstanę o wschodzie słońca i wsiądę do auta i będę jechał cały dzień aż do Zachodu słońca. To ciągle będę na moim ranczo. A hodowca z północy mówi, a tak też kiedyś miałem takie auto. No dobrze, chodzi o to, że teksas jest wielki. Jestem teksańczyk kiem, więc kocham teksas, jeszcze tylko coś dodam, może nie wiecie, ale jeśli wytniecie teksas z mapy. I go na Wschód.
To jego koniec wyląduje w Atlantyku. A. Jeśli zaginiecie go na Zachód, to wyląduje w Pacyfiku. Jeśli go na południe, to minie Meksyk i dotknie oceanu, a jeśli zamkniecie go na północ, sięgnie prawie do Kanady. Tutaj, co mamy największy i najlepszy stan. Chciałem tylko powiedzieć, że ten stan jest największy i najlepszy, to znaczy alaska jest większa, ale się nie liczy, bo niewielu ludzi tam mieszka.
Przepraszam, jeśli ktoś za laski ogląda nas w Internecie, kochamy was, byłem tam na urlopie i naprawdę uwielbiam alaskę. Po prostu nie jest lepsza od Teksasu. No, ale wracając, jeśli weźmiesz srebrne dolarowe monety i ułożysz je jedna przy drugiej, tak żeby stykały się brzegami i pokryjesz nimi teksas w liczbie 10 do potęgi siedemnastej. To te srebrne dolarówki sięgnął na wysokość 60 cm. Tak ogromna to liczba. I jedną z tych monet? Oznaczcie. A w samym środku stanu teksas ustawcie człowieka z zasłoniętymi oczami i powiedzcie mu, żeby poszedł w dowolnym kierunku, na jaką chce odległość i że ma podnieść dowolną srebrną monetę. To takie właśnie ma szanse podnieść akurat te oznaczoną monetę, a Jezus wypełnił wszystkie proroctwa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.