Pytanie na ulicy: Jak dostać się do nieba?

Pytanie na ulicy: Jak dostać się do nieba?
Przeczytasz to w: 2.3 mintues

Gdybyśmy zadali ludziom na ulicy pytanie: “Jak dostać się do nieba?”, pewnie duża część z nich odpowiedziałaby, że trzeba po prostu być dobrym człowiekiem. Wydaje się nam, że istnieje pewna skala, za pomocą, której Bóg mierzy nasze zasługi i jeśli będzie ich odpowiednio dużo, to przepuści nas przez bramy nieba 🚪.

jak zasłużyć na niebo

Pytanie tylko jak wiele tych dobrych rzeczy trzeba zrobić? A nawet jeśli zrobimy ich wystarczająco dużo, to skąd mamy wiedzieć, że udało nam się już zasłużyć na wieczność tam na górze❓

Z odpowiedzią na te pytania przychodzi Pismo Święte, które mówi w Liście do Efezjan 2,8-9: “Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.”

Jak więc widzimy, na zbawienie (możliwość pójścia do nieba) nie da się zasłużyć. Jedyną drogą do nieba jest wiara w Jezusa Chrystusa i to, że umarł za nasze grzechy oraz zmartwychwstał. Potrzebujemy przyjąć tę prawdę w naszym sercu 🤍 i zacząć żyć w oparciu o relację z Bogiem, wtedy też będziemy mogli być pewni tego gdzie znajdziemy się po śmierci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.