Jak tak właściwie powinien funkcjonować Kościół?

Jak tak właściwie powinien funkcjonować Kościół?
Przeczytasz to w: 2.0 mintues

Jak tak właściwie powinien funkcjonować Kościół?

Dzisiaj opowiemy Wam o czymś, co napędza nas niczym silnik wprawiający w ruch samochód. Wierzymy, że Kościół to najpiękniejsze, co przytrafiło się ludzkości. Kościół to grono ludzi kochających Jezusa i wyrażających tę miłość w praktyce, w relacjach z innymi ludźmi. Można sobie zadać pytanie: “Jak tak właściwie powinien funkcjonować Kościół?”

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi nam Pismo Święte we fragmencie z Dziejów Apostolskich 2,46, gdzie czytamy: “Codziennie też jednomyślnie gromadzili się w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z wielką radością i w prostocie serca.“
Jak widzimy, pierwsi chrześcijanie spotykali się na większych spotkaniach w świątyni oraz na mniejszych w swoich prywatnych domach. Postanowiliśmy pójść ich śladem i spotykamy się wszyscy w naszym budynku kościoła w niedzielę oraz w dni powszednie w naszych domach. Dzięki grupie domowej możemy w mniejszym gronie (z reguły kilku- lub kilkunastoosobowym) spędzać dobrze czas.
Co faktycznie robimy na spotkaniach? Bardzo różnie: jemy pyszne rzeczy, rozmawiamy, dzielimy się naszymi wyzwaniami, czytamy razem Pismo Święte, wspieramy się nawzajem, modlimy się o siebie. Po prostu, jesteśmy małym Kościołem – takim, w którym każdy jest zaangażowany i ma możliwość się wypowiedzieć.
Moglibyśmy tak długo opowiadać, ale musisz spróbować sam! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub stać się częścią grupy domowej, to napisz do nas w wiadomości prywatnej lub na numer 881-201-261. Pamiętaj przyjście raz nie zobowiązuje cię do stałego chodzenia, dlatego nie masz nic do stracenia. 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.